Правильне харчування – запорука здоров’я Вашого вихованця. Німецьку вівчарку можна годувати тільки певним набором продуктів або висококласними готовими кормами.
У представників породи невеликий ШКТ, висока проникність кишечника і ферментативна активність. Ці особливості необхідно враховувати при складанні раціону.
Правильно підібрана їжа дозволить уникнути проблем з травленням і продовжить вихованцеві життя.

Принципи годування цуценят
У процесі дорослішання за цуценятами німецької вівчарки потрібно грамотно доглядати і годувати збалансованим харчуванням.
Фізичний розвиток вівчарки триває до 18 місяців. У цей період собаки особливо уразливі, тому важливо заздалегідь продумати їх раціон. Їжа повинна повністю покривати потреби в вітамінах, макро- і мікроелементи.
Цуценя потрібно годувати кілька раз в день:
- У віці 1-2 місяці – 6 разів на добу
- У віці 2-3 місяці – 5 разів на добу
- У віці 3-5 місяців – 4 рази на добу
- У віці 5-12 місяців – 3рази на добу
При годуванні слід дотримуватися декількох правил:
- Щеня повинне з’їдати корм відразу. Через 20 хвилин миску необхідно прибрати, навіть якщо їжа ще залишилася.
- З твариною гуляти перед або через 1,5-2 години після прийому їжі.
- Максимально допустима перерва між годуваннями – 8 годин.
- Собаку годують в одному місці, яке вибирають один раз і не змінюють протягом життя.
- Воду наливають у окрему ємність. Її змінюють 3-4 рази на день, щоб улюбленець в будь-який момент міг втамувати спрагу.

Годування цуценя німецької вівчарки проводять в певні години. З народження і до 1 місяця малюкам дають їжу в один і той же час, навіть вночі, оскільки вони ще не вміють справлятися з голодом. Вихованці старшого віку отримують їжу тільки вдень.
На замітку. Не можна дозволяти цуценяті їсти з підлоги. Так з’являється шкідлива звичка підбирати ласощі з землі.
Раціон цуценя
У перші 10 днів після появи в будинку харчування цуценя повинно складатися з тих же продуктів, які йому давав заводчик – при покупці він зобов’язаний повідомити всю необхідну інформацію. Різка зміна складу корму загрожує погіршенням самопочуття і розладом травлення.
Нове меню для німецької вівчарки вибудовують з урахуванням їх віку. Перші 6 місяців – найважливіші в житті вихованця. У цей період він росте максимальними темпами, тому від якості їжі безпосередньо залежить його майбутнє.
Вважається, що краще годувати цуценя німецької вівчарки натуральним кормом. Однак якісна готова їжа виступає зручною альтернативою. Обидва підходи до харчування мають як плюси, так мінуси. Тому кожен собачник вирішує самостійно, чим саме годувати свого підопічного.
Годування цуценят варто розглянути більш детально – у кожному віці харчування німецької вівчарки має свої особливості.
1 місяць
Щеня німецької вівчарки в 1 місяць вимагає відповідального ставлення до догляду та годування. Він ще харчується грудним молоком, але в цьому віці вже починають вводити прикорм.
Німецькій вівчарці також дають збалансовану їжу, щоб не допустити виснаження. Кількість їжі збільшують в 1,5-2 рази, за погодженням з ветеринаром вводять вітамінно-мінеральні добавки. Якщо молока недостатньо, новонароджених малюків вигодовують вручну через піпетку спеціальними сумішами або молоком.

В 1 місяць цуценятам німецької вівчарки:
- дають дрібно порізане сире м’ясо;
- пробують вводити в раціон варені яйця;
- щодня готують овочеві пюре.
Іншою їжею місячне цуценя німецької вівчарки годувати не можна. Якщо малюка вже віддали в новий будинок, в раціон обов’язково вводять молоко.
2 місяці
Поступово в меню вводять нові продукти. В 2 місяці цуценя німецької вівчарки треба годувати так:
- продовжувати давати м’ясо і овочі;
- молоко замінити сиром, кефіром або кислим молоком;
- починати готувати каші – гречані або рисові.
Двомісячного цуценя німецької вівчарки можна годувати правильно приготованим м’ясо-кістковим бульйоном:
- на 2 кг м’яса беруть 4 л води;
- ставите на повільний вогонь;
- варите 4-6 годин, не допускаючи кипіння;
- остуджуєте;
- з поверхні обов’язково прибирайте жир.
Бульйон додають в каші або дають окремо.
У домашніх умовах цуценя в 2 місяці годують 5 разів на добу. У нього швидкий обмін речовин, але невеликий шлунок – він просто не в змозі з’їсти багато їжі. Шматочки їжі повинні бути невеликими, щоб собака могла легко їх прожувати.
Іноді малюк відмовляється від їжі. Це тривожний сигнал, який не можна залишати без уваги. Причини, через які щеня німецької вівчарки погано їсть, можуть бути наступні:
- Хвороба. Якщо цуценя стало млявим і неспокійним, необхідно терміново звернутися до ветеринара. Спеціаліст поставить діагноз і при необхідності підбере спеціальну дієту.
- Недолік руху. Без прогулянок і активних ігор вихованцеві нікуди витрачати енергію.
- Убогий раціон. Собака, як і людина, вважає за краще їсти різні продукти. Слід збагатити меню і поспостерігати за реакцією, інакше доведеться годувати цуценя німецької вівчарки виключно тим, що він захоче.
- Стрес. Перші дні після переселення в новий будинок улюбленець може відмовлятися від їжі. Кінологи рекомендують приділяти йому більше часу, щоб прискорити адаптацію.
Важливо. На неправильно підібраний раціон харчування цуценя німецької вівчарки в 2 місяці реагує проносом, блювотою, і навіть відставанням у розвитку.
3 місяці
У 3 місяці німцеві вже можна давати рослинну клітковину – овочі і фрукти. Вони багаті вітамінами, макро- і мікроелементами, необхідними для повноцінного розвитку. Багато собак з задоволенням їдять їх сирими, сприймаючи як ласощі.
У 3 місяці цуценя німецької вівчарки годують:
- морквою (у відвареному або сирому вигляді);
- яблуками;
- кавунами;
- морською рибою (1 раз в тиждень).
Кисломолочні вироби дають 2 рази в день окремо від м’яса і овочів.

Рекомендується додавати в їжу нерафіновану соняшникову олію, щоб заповнити нестачу вітаміну D.
В іншому раціон харчування цуценя німецької вівчарки в 3 місяці залишається незмінним. Порції трохи збільшують, оскільки вихованець активно зростає.
На замітку. Раз в пару тижнів можна давати малюкові великі мозкові кістки. Він буде з захватом їх гризти, зміцнюючи зуби і залишивши в спокої речі господарів.
4 місяці
З 4 місяців в раціон цуценяти дозволяється вводити субпродукти. В цей час їм потрібно багато кальцію, оскільки починається зміна зубів. Щоб цей процес пройшов швидше і безболісно для здоров’я, збільшують кількість молочної продукції або купують спеціальні добавки. Одночасно малюкам дають гризти кістки.
Якщо в 4 місяці у цуценя німецької вівчарки ще не встали вуха, його потрібно годувати продуктами, що містять колаген. Це може бути звичайний желатин або продукти, до складу яких він входить. Для підвищення насиченості забарвлення в раціон вводять морську капусту.

Годувати цуценя німецької вівчарки в 4 місяці потрібно в 4 прийоми. Величина порції доходить вже до 400 мл, але її точний розмір багато в чому залежить від індивідуальних особливостей організму.
На замітку. Якщо в 4 місяці годувати цуценя натуральною їжею, її сумарний обсяг повинен становити близько 1,5 л на добу.
5-6 місяців
У 5 місяців цуценя продовжують годувати в колишньому режимі. До овочів додають помідори, гарбуз, капусту і буряк. Щоб поліпшити кишкову мікрофлору, раз в день дають 1 г пивних дріжджів. Для поповнення запасів кальцію додають мелену яєчну шкаралупу.
Частоту годувань в 6 місяців скорочують до трьох. У цей період раціон вже максимально наближений до дорослого. М’ясо має займати не менше 30% від загального обсягу їжі. Його можна давати сирим, попередньо виморозити протягом 3 днів, щоб знищити паразитів. Добова норма годування збільшується до 4,5 л.
У рік собака вважається дорослою – тепер її годують 2 рази на день.
Промислові корми
Частина собачників вважають за краще використовувати сухий корм для цуценя німецької вівчарки. Продукція ділиться на кілька класів:
- Економ – складається з відходів, замість м’яса найчастіше додані тваринні жири, кісткове борошно і сухожилля. Основним джерелом білка виступають злаки – кукурудза, соя, пшениця. Містить шкідливі добавки – барвники та ароматизатори.
- Преміум – частка м’ясних компонентів близько 30%. У складі є вітаміни, макро- і мікроелементи, найважливіші амінокислоти. Штучних добавок тут менше, ніж в кормах економ-класу.
- Суперпреміум – поживний, багатий клітковиною і вітамінами. Відрізняється відсутністю ароматизаторів і підсилювачів смаку. У лінійці є дієтичні і лікувальні корми. Коштує дорожче, ніж корм преміум класу.
- Холістик – елітна продукція, зроблена з натуральних компонентів. Близько 80% припадає на м’ясо, додані витяжки з овочів, фруктів, ягід і трав. Продукція цього класу найбільш наближена до природного раціону тварин.

Годування цуценят німецької вівчарки сухим кормом має кілька плюсів:
- збалансований склад позбавляє від необхідності підбирати пропорції вручну;
- не треба витрачати час на приготування;
- легко розрахувати оптимальне дозування.
Пам’ятайте, від якості корму безпосередньо залежить здоров’я і тривалість життя улюбленця. Щоб не нашкодити цуценятові, слід вибирати їжу преміум і суперпреміум класу для собак великих порід. При наявності можливості купувати дорожчий корм використовуйте корми класу Холістик.
Харчування цуценят може складатися з сухого корму, починаючи з 2 місяців. Перехід на новий тип їжі проводять поетапно, щоб не порушити роботу шлунково-кишкового тракту. Натуральну їжу замінюють готовою їжею приблизно на 25% раз на 3 дні. Гранули попередньо розмочують у воді або кефірі, щоб вихованець не подряпав ніжні ясна.
Сухий корм для німецької вівчарки легко вибрати з представленого списку:
- преміум клас – Хіллс, Роял Канін, Аратон і Пробаланс;
- суперпреміум клас – Брит Каре, Джина Еліт, Монжа, Арден Гранж і Бош;
- холістик – Грандорф, Нау Фреш, Акана, Савара, Ориджа, Пронатюр Холістік і Генезис Пюр.
Готову їжу можна купити в зоомагазині. Жителі невеликих міст, де немає такого асортименту корму для німецьких вівчарок, як в місті Львів, частіше роблять замовлення через інтернет. Ветеринари сходяться на думці, що сухим кормом для цуценят можна годувати собаку до року.
Кількість сухого корму, яку потрібно давати цуценяті німецької вівчарки в день, завжди прописується на пачці. І перегодовування, і недокорм погіршують самопочуття. Ожиріння ж призводить до проблем з суглобами, печінкою, нирками та серцем, послаблює імунітет.
На замітку. Денна норма сухого корму для цуценя може бути скоригована. Вона знаходиться в прямій залежності від активності, умов утримання і навіть характеру тварини.
Раціон дорослої собаки
Дорослу німецьку вівчарку можна годувати як готовим кормом, так і натуральною їжею. З 3 до 6 років вона знаходиться в розквіті сил – собаці дають певний набір продуктів, який повністю задовольняє потреби організму. Тварини старше 6 років вважаються літніми. У їх меню вводять препарати, які сприяють регенерації кісткових і хрящових тканин.
Натуральні продукти
Вибираючи натуральні продукти, важливо правильно організувати годування німецької вівчарки. На білки має припадати до 60% (м’ясне філе, субпродукти, кисломолочні вироби, риба, яйця), вуглеводи – до 40% (крупи, овочі і фрукти), жири – до 30% від загального раціону.

Рекомендується годувати дорослу німецьку вівчарку наступними продуктами:
- 30% від загального обсягу їжі складають м’ясо і субпродукти. Раз в тиждень бажано включати морську рибу. Свининою годувати не можна – вона містить занадто багато жиру.
- 30% припадає на каші. Собак годують рисом, гречкою і вівсянкою крупою з додаванням м’яса. Перловка, пшоно і манка гірше засвоюються, тому не підходять для щоденного харчування. Каші роблять густими – чим менше в них рідини, тим краще.
- В меню також включають невелику кількість кисломолочних виробів: сиру, кефіру, кислого молока. Молоком годувати не можна – дорослі собаки не засвоюють лактозу.
- Щоб вихованець отримував необхідні вітаміни, йому дають овочі – гарбуз, огірки, томати, кабачки. У літню пору додають свіжу зелень. Фрукти зазвичай виступають в ролі ласощів. Сливи, абрикоси, персики і виноград виключають – вони викликають розлад травлення.

Важливо. Існує формула розрахунку кількості м’яса, яку німецька вівчарка повинна їсти в день – 30 г на 1 кг ваги.
Зрідка німецькій вівчарці можна давати кістки. Тільки не курячі – вони легко кришаться і травмують стравохід.
Готові корми
Харчування німецької вівчарки в домашніх умовах набагато простіше організувати, вибравши готову продукцію. Цей варіант часто вважають за краще заводчики, які їздять по виставках і не можуть готувати натуральну їжу.
Сухий корм містить оптимальну кількість корисних елементів, тому вводити вітамінні комплекси немає необходімості. Тільки не потрібно купувати їжу на вагу. Без герметичної упаковки вона втрачає позитивні якості, змінює колір і смак. А через підвищену вологість в ній з’являється цвіль.
Дорослу німецьку вівчарку, як і цуценя, краще годувати сухими кормом преміум або суперпреміум класу. Низькосортні марки неминуче приведуть до проблем зі здоров’ям. Оптимальне дозування прописана на упаковці – зазвичай вона становить 600-700 г на добу.
У продажу зустрічається вологий корм для німецьких вівчарок. М’ясними консервами можна урізноманітнити меню, але змішувати їх з іншою їжею не рекомендується. Якщо собака раніше їла натуральну їжу, то переводити її на новий раціон потрібно поступово.
Важливо. Якісний корм містить не менше 50% натурального тваринного білка.
Правила годування
Раціон німецької вівчарки повинен відповідати її віку, вазі і рівню фізичної активності. Щоб їжа добре засвоювалася, досвідчені кінологи радять дотримуватися деяких рекомендацій.
- Годувати собаку в один і той же час. Організм звикає отримувати їжу в певні години, що позитивно позначається на травленні. Дорослу німецьку вівчарку слід годувати двічі на день.
- Їжа повинна бути кімнатної температури – не холодна і не гаряча.
- Тривалість годування – близько 20 хвилин. По закінченні цього часу миску прибирають, навіть якщо вихованець не вилизав її дочиста.
- Не годувати тварину, якщо їй належить багато рухатися, щоб уникнути завороту кишок або шлунка.
- Свіжа вода завжди повинна бути у вільному доступі.

Краще годувати німецьку вівчарку на підставці. Тоді миска не “поповзе» в кут, і тварині буде зручніше їсти.
Важливо. Якщо не правильно годувати дорослу собаку, це може спровокувати розлад шлунково-кишкового тракту і розвиток різних захворювань.
Заборонені продукти
Заборонено годувати собаку більшістю продуктів, присутніх на людському столі. Навіть якщо улюбленець дивиться жалібними очима, випрошуючи ласий шматок, необхідно проявляти твердість.
Німецьку вівчарку НЕ можна годувати:
- жирним м’ясом;
- солоними, копченими, маринованими, смаженими продуктами;
- їжею з великою кількістю спецій і прянощів;
- ковбасними виробами;
- солодощами і здобою;
- рибними і трубчастими кістками;
- цитрусовими, фруктами з кісточками;
- кава, газованими і алкогольними напоями;
- горіхами;
- бобовими.
Зазначені продукти порушують роботу організму, призводять до системних захворювань і отруєнь.
Цуценя і дорослу німецьку вівчарку можна годувати натуральною їжею або промисловими кормами – вибір лягає на плечі собачника. Але в будь-якому випадку їжа повинна бути якісною, інакше у вихованця з’являться проблеми зі здоров’ям.
Залишити коментар
You must be logged in to post a comment.