Багато господарів перегодовують йоркширських тер’єрів, балуючи їх ласощами зі свого столу. Але у тер’єра дуже ніжна травна система, і на тлі неправильного харчування можуть з’явитися пронос і блювота. Це небезпечно для тварини, адже без лікування починається зневоднення.
Допомогти собачці в такому випадку можна скориставшись порадами кінологів і ветеринарів.

Причини проносу у собак дрібних порід
Пронос у йорка – сигнал про те, що в організмі вихованця сталася неполадка. Причини можуть бути наступні:
- Всі маленькі собачки схильні до ожиріння, особливо при малорухливому способі життя і неправильному харчуванні. При ожирінні на тлі постійного переїдання можуть розвинутися діарея і блювота.
- У мопса, такси, йорка і інших дрібних порід відмінний апетит. Вони можуть навіть не хотіти їсти, але стануть клянчити у господаря вкусняшку, яку відчули на столі. Ні в якому разі не можна пригощати вихованця смаженим, жирним, солоним, копченим, солодким і мучним (печеним) продуктом. Це шкідливо для шлунково-кишкового тракту тварини, і навіть через невеликий шматочок може розвинутися діарея.
- Часом люди не стежать за термінами придатності собачих консерв. Протермінована їжа отруює організм, він починає боротися з токсинами, проявляється пронос і блювота.
- Підібравши на вулиці ласий шматочок або іграшку іншої тварини, тер’єр ризикує заразитися глистами. Черви забивають кишечник тварини, чим викликають запалення слизової. З’являється діарея.
- Дисбактеріоз – ще одна причина проносу у йорків і інших дрібних порід собак. Сприяти порушенню мікрофлори шлунково-кишкового тракту може неякісна їжа, неповноцінний раціон, підібране на вулиці прострочена «вкусняшка».
- Розлад кишечника може свідчити про харчової алергії. Можливо, собаці не підходить готовий сухий корм. Тому варто купувати тільки той, що призначений саме для йоркширського тер’єра. Натуральне харчування також не завжди підходить собакам. У деяких продуктах містяться консерванти, харчові добавки, що і викликає діарею.
- Стрес при зміні обстановки. Наприклад, переїзд, ремонт, від’їзд у відпустку, тривала дорога, поява в будинку нової тварини або чужої людини.
- Сприяє виникненню діареї неправильна зміна харчування. Не можна перевести собаку на інший тип харчування, змінити інгредієнти або готовий корм за один раз. Шлунок тварини миттєво відреагує на незнайомі блюда поносом і блювотою.
- Захворювання шлунково-кишкового тракту – гастрит, новоутворення, чума, ентерит і інші.
Дисбактеріоз у цуценяти йорка, той-тер’єра, та й будь-якої іншої породи виникає при відлученні від матері. Малюк припиняє отримувати материнське молоко, яке захищало його здоров’я протягом тривалого часу.

Також пронос у чіхуахуа, йорка і цуценят інших порід виникає, коли малюк переїжджає в новий будинок до свого постійного господаря. На це впливають зміна корму, режиму харчування, стрес.
Чим небезпечний понос для собак
З якої б причини не з’явився пронос, він є небезпечним для тварини, особливо якщо триває протягом дня і більше.
З організму тер’єра під час діареї виходять корисні речовини, «хороші» бактерії (разом з «поганими»), рідина.
Особливо небезпечне зневоднення, так як без лікування і відновлення водно-електролітного балансу загрожує летальним результатом.
Також може бути небезпечний не сам пронос у йорка, а причина, яка призвела до нього.
Симптоми
Якщо тер’єр захворів, це проявляється такими симптомами:
- озноб, тремтіння;
- часті випорожнення, рідкий кал з домішками слизу, крові, іншого кольору;
- блювота;
- млявість;
- відмова від їжі і води;
- втрата ваги.

Особливу увагу потрібно приділити кольором калу, він свідчить про причини проносу.
Зелений рідкий стілець
Пронос зеленого кольору свідчить про отруєння. Можливо, собака з’їла прострочений корм, підняла на вулиці протухнула їжу. При отруєнні в організмі з’являються токсини, вони згубно впливають на нирки і печінку тварини.
При отруєнні потрібно терміново везти тер’єра на прийом до ветеринара. Зволікання може призвести до смерті вихованця.
Білий пронос
Екскременти білого кольору свідчать про закупорці жовчовивідних шляхів. Їжа не перетравлюється повністю, проходячи по кишечнику, подразнює слизову, що викликає пронос.
Свідчити про неповне перетравлення можуть цілі шматочки корму в калі, потрібно уважно оглядати його.
Чорний пронос
Чорний колір випорожнень у йорка – небезпечне явище. Це означає, що в шлунку або кишечнику тер’єра велика кровотеча, і потрібна термінова госпіталізація. Можливо, собака травмувала слизову кісткою, трісками від палиці або іншим випадково проковтнутим предметом.
Чорний пронос також може свідчити про розвиток небезпечного захворювання – чумки м’ясоїдних.
Жовтий рідкий стілець
Пронос жовтого кольору – проблема з печінкою. В організмі підвищується рівень білірубіну, він забарвлює кал тварини. При захворюванні печінки можуть пожовтіти білки очей тварини, якщо немає цього симптому, все одно собаку повинен оглянути ветеринар.
Кров'яна діарея
Домішки крові в рідкому стільці свідчать про початок внутрішньої кровотечі. Причиною може бути механічне пошкодження органів або захворювання – собачим парвовірусом. Обидві причини небезпечні для життя тер’єра, і без допомоги ветеринара не обійтися.
Пронос з кров’ю у йорка вимагає термінової госпіталізації. Не можна при такому симптомі займатися самолікуванням, це загрожує життю вихованця.

Кал зі слизом
Слиз в проносі у тер’єра найчастіше з’являється при зараженні її глистами. Але даний симптом може свідчити і про запалення товстої кишки.
Пронос і блювота
У разі, коли вихованець страждає не тільки від проносу, а й від блювоти, симптоми говорять або про гостре отруєння, або про захворювання шлунково-кишкового тракту. Потрібно звернути увагу на колір випорожнень, викликати додому ветеринара або відвезти йорка в клініку, якщо його стан це дозволяє.
Хронічний пронос
Неправильний раціон і стабільне переїдання викликають постійний пронос. Йорка потрібно перевести на інше харчування, а якщо його годують готовим сухим кормом, змінити виробника. Їжу видавати тільки порційно, кількість визначається за вагою та віком тер’єра.
Коли потрібно звертатися до ветеринара
Триваючий протягом доби пронос у йорка не повинен залишатися без уваги господаря. Не варто думати, що собака одужає сама. Звернення до ветеринара не можна відкладати при появі таких симптомів:
- був пронос з блювотою, діарея збереглася, а рвати собака перестала;
- йорк став млявим, не реагує на звернення до нього господаря, втратив інтерес до всього;
- різко підвищується температура;
- собака не їсть, не п’є, не реагує навіть на улюблені ласощі;
- в калових масах з’явилася кров;
- тер’єр стрімко втрачає у вазі.

Як визначають причини появи проносу
Пронос у шпіца, йорка і будь-яких інших собак не буває просто так. Якщо вихованця не піддавали стресу, в якості їжі господар впевнений і не міняв раціон, то потрібно відвезти тварину у ветеринарну клініку. Для виявлення причини діареї проведуть ряд досліджень:
- біохімічний аналіз крові – на виявлення патологій печінки;
- ОАК – на дефіцит заліза, запалення, визначення зневоднення;
- аналіз калу – на виявлення паразитів;
- рентгенограма – виявлення наявності чужорідних тіл в шлунково-кишковому тракті, перевірка стану внутрішніх органів.
Що дати вихованцеві при проносі
Лікують пронос у йорків комплексно, потрібно задіяти медикаментозні засоби і засоби народної медицини. Курс триває не менше 3 днів, і призначати препарати може тільки ветеринар.
Медикаментозне лікування
Перше, що повинен зробити господар собаки – запобігти зневодненню. Для цього потрібно вливати в пащу собаки «Регідрон» або інший регідраціонний препарат (це може бути навіть проста кип’ячена вода з кухонною сіллю).
Щогодини йорку дають 10 мл розчину на один кілограм ваги при проносі і 20 мл на 1 кг при проносі з блювотою.
Сорбенти будуть потрібні тільки в разі, якщо повністю виключено зараження чумою. Препарат допоможе вивести токсини, поліпшити стан йорка (припиниться пронос і блювота, зникне дискомфорт в животі за рахунок огортання слизової шлунково-кишкового тракту захисною плівкою).
Рекомендовані засоби:
«Смекта»;
«Ентеросгель»;
«Фосфалюгель».
Дозування визначається за вагою йорка, кратність – від 4 до 10 прийомів на добу.
Придушення шкідливої бактеріальної флори, зняття запалення можливо при прийомі антибіотиків. Тер’єрам прописують ліки у вигляді суспензій і таблеток.
Антибіотики дають собакам 3 рази на добу з проміжками в 8 годин. Дозування підбирається індивідуально, виходячи з ваги тварини.
Щоб відновити здорову мікрофлору кишечника, йорку дають пробіотики- «Лінекс», «Біфідумбактерин» і лактобактерії.
Народні засоби
Поки очікується приїзд лікаря, полегшити самопочуття йорка допоможуть засоби народної медицини. Від діареї допомагають такі рецепти:
- Кора дуба володіє терпкою, знезаражувальним і протизапальним ефектом. Щоб приготувати відвар, треба залити 1 склянку води 1,5 ст. л. кори, довести до кипіння, потім варити 30 хвилин . По готовності процідити, розбавити 1/1 кип’яченою водою, остудити. Кожні 4 години йорку дають випити 3 ст. л. відвару.
- Відвар з рису. Даний засіб знімає болі в шлунково-кишковому тракті, зупиняє пронос. Для приготування потрібно залити круглий рис водою (1 частина крупи, 7 частин води), варити після закипання 30 хвилин. Після охолодження дати йорку 50 мл відвару, повторювати кожні 2 години.
- Відвар з ягід шипшини – протизапальний, антифлогістичний засіб, що підвищує імунітет, виводить токсини. Приготування: 50 грам ягід залити 1 літрою води, варити 10 хвилин, процідити. Давати по 50 мл 4 рази на добу.
- Добре допомагає і активоване вугілля.
Народні засоби хороші тільки в разі, коли у йорка пронос слабкий і не пов’язаний із захворюваннями. В інших ситуаціях без медикаментів не обійтися.
Раціон собаки при проносі
У першу добу проносу йорка не рекомендується годувати. Їжа ще більш буде подразнювати слизову шлунково-кишкового тракту, що посилить симптоми діареї. Обов’язково треба давати тер’єрові більше чистої води, відварів.
Коли пронос у йорка почне припинятися, раціон складають з наступних продуктів:
- рисова каша;
- кисломолочні продукти;
- варені овочі;
- зварені круто курячі яйця;
- відварне м’ясо птиці або яловичина.

Якщо постійний раціон йорка складається з готових покупних кормів, слід замінити сухий на рідкий.
Чим не можна годувати
Під час лікування йорка від діареї варто виключити з раціону продукти:
- сире м’ясо і риба;
- сухий корм;
- морква;
- капуста;
- все смажене і жирне.
Після відновлення перистальтики кишечника потрібно поступово повертати собаку до звичного раціону.
Профілактика розладів шлунково-кишкового тракту
Пронос простіше запобігти, ніж лікувати. Щоб уникнути проблеми, потрібно дотримуватися деяких правил:
- Не перегодовувати йорка. Видавати порції в кількостях, рекомендованих ветеринаром або виробником корму.
- Не годувати собаку їжею зі свого столу. Виключити потрібно навіть рідкісні частування солодким і жирним.
- Не допускати контакту собаки з бездомними тваринами, які можуть бути переносниками небезпечних захворювань.
- Не дозволяти йорку підбирати на вулиці їжу і іграшки.
- Купувати тільки корми преміум і супер преміум класу.
Як тільки у собаки з’явилися перші ознаки діареї, потрібно звернутися до ветеринара за порадою. Лікар дасть рекомендації по відстеженню стану йорка і усунення проносу. При виникненні будь-яких ускладнень потрібно негайно відвезти тер’єра в клініку.
Лікування в домашніх умовах можливо тільки при слабких проявах діареї і якщо колір калу не вказує на серйозне захворювання.
Залишити коментар
You must be logged in to post a comment.