Цікаво! Напевно, кожен власник собаки задавався питанням: «Скільки ж років моєму вихованцеві в людських мірках?» Точно відповісти не зможуть навіть кінологи, але в середньому пес проживає 1 рік за 5-7 років.

Цікаво! Вчені з’ясували, що кожні зайві 2 кг ваги у німецьких вівчарок скорочують тривалість їх життя на 1 рік.

Важливо! Моціон важливий і для літніх німецьких вівчарок. Незважаючи на те, що старі собаки вважають за краще пасивний відпочинок, не варто кардинально змінювати їх спосіб життя. Досить скоротити тривалість прогулянки і знизити інтенсивність тренувань.

Важливо! Зберегти здоров’я і життя вихованцеві допоможе своєчасна обробка покриву від ектопаразитів. Укус зараженого кліща викликає піроплазмоз та інші небезпечні захворювання.

Важливо! Відсутність дресирування і виховання також може стати однією з причин передчасної смерті, якщо німецька вівчарка не вміє ходити на повідку, не слухає команд під час переходу проїзної частини, тікає з двору.

Важливо! Літні вівчарки гірше навчаються, можуть забувати вивчені команди. Через погіршення слуху і реакції вихованець не слухається власника, не розуміє сигналів. Не варто лаяти собаку за це, краще звернутися до ветеринара для перевірки слуху.

Віталій ШинкаренкоІнструктор-кінолог, зоопсихолог
Досвід роботи – 11 років. Працює за напрямками: загальний курс дресирування (ОКД); керована міська собака; корекція поведінки; захисно-вартова і вартова служба (ЗКС і КС); собака-охоронець; консультація по зоопсихології.