В процесі селекції виведено безліч забарвлень хаскі. Найпоширенішими забарвленнями можна вважати чорно-білий, сірий і коричневий. Собак таких кольорів можна побачити в одному з найпопулярніших фільмів про їзду в упряжці «Білий полон».
Сірі хаскі також з’являються на екранах: вони виконують роль вовків. Сибірського пса з сріблястим забарвленням практично не відрізнити від його дикого побратима, зате собаки піддаються дресируванню і не доставляють проблем на знімальному майданчику.

Розглянемо, які ще забарвлення характерні для цієї породи.
Забарвлення хаскі
Офіційно визнаними забарвленнями є:
- чорно-білий;
- біло-сірий;
- білий;
- біло-коричневий.
Однак існують і інші рідкісні кольори хаскі. Вони цінуються в їздовому спорті. Тому не всіх цуценят, які кольором відрізняються від звичних стандартів, слід зараховувати до смески.
Білий
Хаскі білого забарвлення зустрічаються рідко. Шерсть і підшерсток білого кольору. Не допускається інших відтінків або плям. На очах темна підводка. Ніс і губи пофарбовані в вугільний, коричневий або тілесний колір. Очі коричневі або блакитні.
Цуценята білих хаскі не завжди успадковують колір батьків. У двох білих собак можуть народитися цуценята різних кольорів. Дане забарвлення хаскі генетично не відрізняється від інших, тому при розмноженні варто покладатися на правила успадкування «кольорових» забарвлень.
Біла хаскі погано помітна на тлі снігу, тому її не часто використовують для бігу в упряжці. Зате білі хаскі популярні на виставках.

Собака з ідеально білим кольором шерсті має велику перевагу перед іншими. Ціни на білих цуценят починаються від 8тис.грн.
До білого близьке забарвлення хаскі з іменем «Ізабелла Уайт»: на білому тлі видно рудуватий або палевий відтінок.
Чорний
Ще одна назва: «афрохаскі». 75% вовни забарвлене в чорний колір. Допустимі невеликі білі, коричневі або сірі плями на морді, хвості, лапах. Ніс, губи, обведення очей – вугільні.
Чорні хаскі зустрічаються рідко. Найчастіше собаки такого кольору є смески. Купуючи чорного цуценя хаскі, потрібно проявити обережність. У собаки повинні бути документи, що підтверджують породу.
Такого окрасу хаскі активно розводять в гоночних лініях на півночі.
Також в гоночних лініях зустрічаються чорні з підпалом тварини: на повністю чорному тілі великі білі, руді, коричневі плями. Знаходяться вони на морді, лапах, грудях. Маска закрита, а на носі товста чорна смужка.
Це цікаво! Абсолютно чорних хаскі не існує. Це пов’язано з генетичними особливостями породи.
Чорно-білий
Найпопулярніше забарвлення. 50% вовни повинні бути білими, а 50% – чорними. Колір підшерстя варіюється від білого до вугільного.
Чорний колір покриває спину і верх морди, а білий – живіт, лапи, низ морди. На згині задніх лап допустимі невеликі руді ділянки.
Ніс, губи, обведення очей – чорні. Очі блакитні, коричневі або різнокольорові.
Рудий і коричневий
Ще цей окрас хаскі називають червоним або шоколадним. Рудий і коричневий верх поєднуються з білим низом.
Губи, ніс, ободок навколо очей повинні бути коричневі.
Влітку руді та коричневі хаскі значно вигоряють на сонці, через що насиченість кольору зменшується. Нерідко в цей період їх називають жовтими – це помилка: жовтих хаскі не існує.
Очі рудо-білих і коричнево-білих кольорів можуть мати будь-який колір. Ефектно виглядають світло-коричневі, практично жовті очі. Іноді коричневі «окуляри» на морді цуценя хаскі з віком зникають. Маска цуценя стає відкритою, а навколо очей залишається легка обведення. Це нормально для даної породи собак.

Сірий
Сіро-білі хаскі зустрічаються часто. Сірими повинні бути верх тіла і маска, а білими – живіт, лапи, низ морди. Ніс і губи – чорні. Очі – блакитні, карі або різнокольорові.
Відтінок варіюється від світло-сірого (сріблястого) до темного. Шерсть строго сіра, а підшерсток сірий, бежевий або кремовий.
У сріблястою забарвлення допускається тільки білий і сріблястий підшерсток.
Це важливо! Колір кінчика носа повинен відповідати забарвленню. Якщо у чорно-білої собаки коричневий ніс, це свідчить про її нечистокровність.
Інші рідкісні забарвлення
Стандартом також допускаються інші забарвлення:
- Ефект вовчого окрасу створюється завдяки змішанню сірого, рудого, жовтого кольорів. Найбільше рудого на потилиці, за вухами, на стегнах, гомілках, передпліччя, колінах. Ніс, губи, обведення навколо очей – чорні.
- Мармурове забарвлення зустрічається рідко, але воно не заборонене стандартами. На білому тілі хаотично розташовуються дрібні плями іншого кольору. Через це собака стає схожа на плямистого далматинця.
- У рябих собак шерсть біла з великими хаотично розташованими плямами. Вони чітко окреслені і займають не більше 30% площі тіла. Пігментація носа, губ, обведення очей повинні відповідати кольору плям.
- Забарвлення агуті зустрічається в гоночних лініях. Тіло повністю забарвлене в темно-сірий колір. Підшерсток рудуватий. Маска розмита, а кінчик хвоста темний. Губи і ніс чорні.
- Соболине забарвлення – одне з найрідкісніших, але при цьому незвичайних і красивих. Кожна шерстинка забарвлена градієнтом: світло-рудий переходить в чорний або темно-коричневий. Підшерсток рудий. Обведення навколо очей, губи, ніс чорні. На носі допустимі коричневі вкраплення.

Догляд за шерстю і гігієна
У хаскі гладка густа шерсть і м’який пухнастий підшерсток. Раз в тиждень вихованця потрібно розчісувати. Спочатку по шерсті слід пройтися пуходеркою. Рухи повинні бути акуратними і плавними, щоб не пошкодити шерсть. Після цього зверху можна пройтися гребенем з довгими зубцями.
Линька відбувається 2 рази на рік. У цей період вихованця потрібно вичісувати щодня.
Шерсть цуценят формується до 6-місячного віку. Щоб не пошкодити шерсть, цуценя слід розчісувати м’якою щіткою.
До тримісячного віку цуценя не можна купати. Шкіра собаки чутлива до хімії.
Дорослу собаку купають 2-3 рази на рік. Частіше цього робити не варто. Шкіра покрита захисним шаром, який змивається шампунем. Через це у вихованця можуть з’явитися подразнення на шкірі.
Для купання необхідний спеціальний шампунь. Вихованця потрібно намочити і намилити. Слідкуйте, щоб мило не потрапило в очі і вуха. Змийте піну теплою чистою водою. Після витріть собаку рушником і висушіть феном.
Це цікаво! Хаскі практично не пахнуть. Дана порода прекрасно підійде тим, хто не переносить собачий запах.
- Не варто забувати про очі. Раз в тиждень їх потрібно протирати ганчірочкою, змоченою чистою водою.
- Вуха чистити один раз в тиждень за допомогою ватних паличок.
- Зуби чистити раз на місяць спеціальною щіткою і зубним порошком.
Хаскі активні і потребують тривалих прогулянкок, тому їх кігті повинні сточуватися самі. Але якщо цього не сталося, кінчики нігтів слід обрізати за допомогою спеціальної когтерезкі або звичайних кусачок.
Таким чином, північні хаскі радують собаківників різноманітністю забарвлень. Деякі з них більше підходять для виставок, інші цінуються в спорті.
Найяскравішою відзнакою породи є маска, якою можуть похвалитися практично всі забарвлення. Вона надає морді осмислений і незвичайний вираз. А сірих собак майже не відрізнити від вовків.
Залишити коментар
You must be logged in to post a comment.